PİYANO KURSU

Program amacı kursiyerlerin müzik sevgisini piyano ile pekiştirmek, ritim ve melodi duygusunu vermektir.  Piyano derslerimizde, çalım teknikleri-egzersizler, müziğin temel kuralları ve nota öğretimi ile başlayan eğitimimiz, ilerleyen zamanda eser çalışmalarıyla, repertuar oluşturularak devam etmektedir.

Kursumuz, öğrencilerimizin topluluk önünde müzik icra edebilme yeteneklerini geliştirmek için, Ankara’nın büyük konser salonlarında konserler düzenlemektedir. Bu konserlerde tüm branş öğrencilerine bireysel ve orkestra performanslarını sergileme imkanı verilmektedir. Piyano kursu öğrencilerimizi öğretmenlerimiz, ferdi olarak ya da diğer branşlardaki öğrencilerimizle provalar yaptırarak ekipler kurarak konserlere hazırlamaktadırlar.

Piyano derslerinde özel-(bire-bir)  eğitim modeli uygulanmaktadır. Derslerimiz haftada 1 gün 2 saat ayda 8 saat işlenmektedir.

KEMAN KURSU

Bu program, Keman Ana Sanat Dalı alanında eğitim görmek ve yorumcu ya da eğitici olarak kariyer sahibi olmak isteyen bireyler için hazırlanmıştır.

Program kursiyerlerin yeteneklerini ortaya çıkartarak, sanatsal anlamda zihin ve beden gelişimlerine yön vermelerini, temel müzik ve keman bilgisine sahip olmalarını, keman repertuvarını ve tekniklerini kavramalarını, eğitim süresi içerisinde keman çalma tekniğini edinmeleri ve sürekli geliştirmelerini, eğitim süresi içerisinde solo keman repertuvarını tanımalarını, temel keman eserlerini öğrenip çalabilmelerini, keman için önemli genel oda müziği repertuvarını tanımalarını ve çalabilmelerini amaçlamaktadır.

PROGRAMIN SÜRESİ
Haftalık ders saati sayısı: 2
Programın haftalık dağılımına göre yılda: 33 hafta
Kurs süresi her seviyede toplam: 2 x 33= 66 saat ( Toplam 8 seviye bulunmaktadır. Kursiyer kendisine uygun olan seviyeden eğitimine başlayabilir.)

RESİM KULÜBÜ

RESİM KURSU

Simya Gençlik ve Spor Kulübümüz bünyesinde resim kursu, ebru kursu, çini kursu, karakalem kursu ve akrilik-yağlı boya kursu Balgat / Öveçler / Çankaya Ankara bölgesinde hizmet vermektedir. Program kursiyerlerin desen. perspektif ve renklendirme alanlarında gerekli yeterliliklere sahip olarak kişisel gelişimlerini arttıracak bir kurstur. Ankara da karakelem kursu ve resim kursu için kursiyerler en iyi kurs programı ile eğitim almaktadır.

Resim Kurs Program içeriği;

RESİM SANATININ KISA TARİHÇESİ – SANATIN OLUŞUMU
DESEN EGİTİMİ
PERSPEKTİF
PORTRE

GİTAR KURSU

Simya Gençlik ve Spor Kulübümüz bünyesinde gitar ve elektro gitar kursu Balgat / Öveçler / Çankaya Ankara bölgesinde hizmet vermektedir.

Program kursiyerlerin müzisyen olmak, sahneye çıkmak, müzik okulu sınavlarına hazırlanmak, çok sesli düzenleme (fingerstyle) yapabilmek, bir müzik grubunuz varsa ve müzikal yönlendirme, şarkı çalıp söylemek, akor çıkarmak, akor yazmak, repertuar yapmak, şarkı çalışmak, beste yapmak, solo yazmak, doğaçlama yapmak, teorik bilgimizi geliştirmek, nota öğrenmek, ritim atmak, geliştirmek ve ritim üretmek, arpej yapmak, geliştirmek ve üretmek ihtiyaçlarına cevap verecek düzeyde belirlenmektedir.

Program içeriği;

1. Çalışma yöntemi,

2. Deşifre yapmak yani gördüğümüz her notayı gitarda çalabilmek,

3. Parça yorumlamak,

          • Armoni (akorlar, diziler, ton vb.)
          • Sağ el sol el teknikleri
          • Pozisyonlar
          • Dönemler
          • Besteciler
          • Formlar
          • Estetik

4. Diğer müzik türleriyle ilişkisini kurmak,

5. Temel armoni bilgisi,

6. İhtiyaç duyacağımız sağ el ve sol el teknikleri.

PROGRAMIN SÜRESİ
Haftalık ders saati sayısı: 2
Programın haftalık dağılımına göre yılda: 33 hafta
Kurs süresi her seviyede toplam: 2 x 33= 66 saat ( Toplam 8 seviye bulunmaktadır. Kursiyer kendisine uygun olan seviyeden eğitimine başlayabilir.)