İyi bir lise iyi bir üniversite demektir! 

İyi bir lisenin kapıları LGS (Liselere Giriş Sınavı) ile açılır.  

LGS, ortaokulu bitirecek öğrencilerin liseye yerleştirmek amacıyla 8.Sınıf sonunda girdikleri sınavdır. Bu sınavda alınan puanlara göre öğrenciler liselere yerleştirilmektedir. Son yıllarda neredeyse her yıl ortaöğretime geçiş sınavının kaldırıldığı açıklanmış, ardından sınavsız bir liselere yerleştirme formülü bulunamadığı için de adı sürekli olarak adı değiştirilerek sınav tekrar konmuştur. Sınavın son adı LGS olmuştur. Kısa ve orta vadede sınavsız bir liselere geçiş sistemi mümkün görünmemektedir.    

Öğrencilerin geleceklerini inşa etme anlamında bu sınavın önemi büyüktür. İyi bir lisede okumak, akademik olarak iyi öğrencilerin arasında eğitim görmek kuşkusuz öğrencinin başarısını yükseltecek ve üniversite kapılarına geldiğinde bunun avantajlarını fazlasıyla öğrencilere yaşatacaktır. 

Kurslarımızda LGS hazırlık konusunda etkili ve esnek programlar vardır. Öğrencilerin başarılı olması için her türlü imkân sunulmaktadır. Öğrencilerin hem okul hem kursu rahat bir şekilde bir arada yürütebilecekleri esnek zaman dilimlerine yayılmış programlar. Kurs programları öğrencinin haftada en az bir günü boş kalacak şekilde planlanmaktadır. Bu sayede öğrenciler hem LGS ’ye hazırlanacak hem de kişisel gelişimlerini sağlayan ve yaşlarının gerekleri olan faaliyetleri bir arada yürütebilecek sağlıklı kişilik geliştirme konusunda eksik kalmayacaklardır. 

Simya Sınavlara Hazırlık Kursları

Ülkemizin bir gerçeği olan bir üst kademeye geçiş sınavları (TYT-AYT-LGS) halen etkili şekilde eğitim sistemimizde yer almaktadır. Öğrencilerimizi bu sınavlara akademik olarak en doğru şekilde hazırlarken, aynı zamanda spor, sanat ve çeşitli beceri (Sosyal, Düşünme vb.) alanlarında verdiğimiz eğitimler ile eğitim felsefemize uygun ilgi ve yetenekleri ortaya çıkararak bütünsel olarak bireyin gelişimine destek sağlıyoruz.

Geçmiş deneyimlerimiz, nitelikli öğretmen kadromuz, disiplin anlayışımız, nitelikli Simya Yayınları desteği, etkin rehberlik ve ölçme-değerlendirmenin yanı sıra yeni sınav sistemlerinde ön planda olan düşünme ve muhakeme becerileri eğitimi ile “Gelecek İnşasına” bütün olarak hazırız.

LGS Hazırlık

Liselere Geçiş Sınavı hazırlık dönemi bir sonraki aşama olan üniversite hazırlığı ve gelecek inşası çalışmalarının nitelikli yürütülebilmesi adına iyi bir lisenin kapsını aralama sürecidir. Bahsedilen bir sonraki üniversite ve kariyer kazanma aşamasının garantisi konumundadır. Bu nedenle aileler bu konuya önem vermektedirler. Ülkemizde “sınav” olgusu geçerliliğini koruduğu sürece böyle kabul edilmeye devam edecektir. En önemli eğitim hedefimiz olan “ulaşabildiğimiz her bireye eğitimde fırsat eşitliği sunma” adına LGS hazırlık çalışmalarımızla karşınızdayız. Geçmiş deneyimlerimiz, disiplin anlayışımız ve Yeni Nesil Eğitim Konseptimiz ile LGS çalışmalarında öğrencilerimizin destekçisiyiz.  Geleceğin İnşası bizden sorulur. Bu kapsamda sizlere sunduğumuz hizmetleri birlikte inceleyelim.

Simyada LGS Hazırlık

Simyada LGS hazırlık denince akla ilk gelen etkin disiplin anlayışıdır. Özellikle teknolojik cihazların hiçbir “Simyalı Öğrencinin” çalışma disiplinini bozmasına müsaade edilmemektedir. Dahası etkin veli-öğrenci-SKM iletişimi ile bu disiplin Kurs Merkezi dışında da sağlanabilmektedir. Diğer önemli ve vazgeçilmez olan “Deneyim, Nitelikli Öğretmen Kadrosu, Etkin Öğrenci ve Ödev Takibi, Simya Yayınları, Etkin Rehberlik ve Ölçme/Değerlendirme” bileşenleri ile etkin disiplin anlayışı tavizsiz uygulanmaktadır.

Etkin öğrenci ve Ödev Takibi

Disiplinli çalışmaya katkı sağlayan farklı hizmetlerimiz ile öğrencinin yarıştan kopmasına müsaade etmiyoruz. Ek dersler, farklı kaynaklardan yararlanma, sınav çeşitliliği vb. hizmetler ile öğrenmeye maruz kalıyorlar. Online Bilgi Sistemi ile da bu maruz bırakılmaların öğrenme ortamı dışında da etkin şekilde devam etmesi adına tüm yapılanlara ilişkin olarak veli ile etkileşim halindeyiz. Dahası bunu bir üste taşıdık ve veliyi de takip ediyoruz. Öğrencimizin yapması gerekenleri bize bildirmelerini istiyoruz.

Simya LGS Hazırlık Yayınları

Simya eğitim kurumları olarak eğitim materyalinin önemini bilmekteyiz. Geçmiş deneyimlerimizi ve yeni sistemin gereksinimleri olan düşünme ve muhakeme becerilerini kapsayan zengin içerikli Simya LGS Hazırlık Yayınları ile karşınızdayız. Her biri ayrı amaca hizmet eden pek çok yayın çeşidi geleceğinizi birlikte inşa edelim.

  • Hazır Bulunușluk Sınavı Hazırbulunuşluk sınavı ile öğrencinin dönem başındaki başarı durumu belirlenir. Başarı düzeyine göre sınıf yerleştirme işlemleri için uygulanır. Dönem sonunda yapılan sınavlar ile karşılaştırmalar yapılarak kazanım düzeyi ortaya konu
  • Konu Anlatımlı Kitaplar: “QR kodlu çözümlü örnekler, kavrama testleri, mantık ve muhakeme testleri” içerir. Her alt başlıktan sonra kavrama testleri, her ünite sonunda mantık ve muhakeme testleriyle desteklenmiştir.
  • Soru Bankaları: “Kavrama testleri, mantık ve muhakeme testleri” içerir. Kavrama testleriyle konular pekiştirilir. Mantık ve muhakeme testleriyle sınava hazırlık yapılır.
  • Yaprak testler: “Kavrama testleri, mantık ve muhakeme testleri” içerir. Kavrama testleriyle konular pekiştirilir. Mantık ve muhakeme testleriyle sınava hazırlık yapılır.
  • Check Up Sınavları: Kazanımların kontrolü için aylık yapılan kazanım kontrol sınavlarıdır.
  • Yazılı Antrenmanları: Yazılıdan önceki hafta uygulanır. İçerik MEB yıllık çalışma takvimindeki yazılı haftasına göre ayarlanır.
  • Türkiye Geneli denemeler: MEB formatında, kişiye özel optik form ve iki oturum olarak hazırlanmıştır. Türkiye geneli değerlendirilmesi şeklinde yürütülmektedir.
  • BYS Kafası Denemeleri: MEB formatında hazırlanmıştır.
  • Süreli Denemeler: Kazanımlar göz önünde bulundurularak başlangıç orta ve ileri düzeylerde hazırlanmıştır.
  • Branş Denemeleri: Tüm derslerde MEB formatında 20 farklı deneme hazırlanmıştır. Yeni nesil soruları içermektedir.

Kurs Şubelerimizin iletişim bilgileri için burayı tıklayın

LGS Sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için burayı tıklayın

LGS Puan hesaplama aracına ulaşmak için burayı tıklayın

2019 LGS yerleştirme taban puanlarına ulaşmak için burayı tıklayın

LGS 2019 Yerleştirme Kılavuzuna ulaşmak için burayı tıklayın