E-REHBERLİK LGS VE YKS TERCİH DANIŞMANLIĞI

REHBERLİK

Simya Eğitim Kurumlarında öğrencilerimizin akademik başarılarını destekleyecek rehberlik çalışmaları bireysel öğrenci koçları ve rehberlik öğretmeni tarafından yürütülmektedir. Öğrencinin akademik durumu branş öğretmenleri ve öğrenci koçları tarafından takip edilerek geliştirilir. Bu doğrultudaki tüm veriler raporlar halinde dosyalanarak velilere de bilgilendirme yapılır.

Öğrenci koçu öğrencinin sınav sonuç analizi, ders içi katılım durumu vb. bağlı olarak ödevlendirme yapar, düzenli olarak ödevlerin takibini gerçekleştirerek öğrencinin eksik olduğunu düşündüğü konular için etüt planlaması gerçekleştirir, öğrenciyle nasıl bir yol izlemesi gerektiği hakkında görüşerek öğrenciyi yönlendirir.

Haftalık gerçekleştirilen görüşmelerde öğrenci durumuna bağlı olarak yeni planlamalar yapılır. Bu doğrultuda elde ettiğimiz başarının bir tesadüf olmadığını düşünüyoruz. Öğrenci koçlarımızın takibi, deneyimli akademik kadromuz, ölçme değerlendirme tekniklerini etkin kullanıp doğru yorumlamamıza öğrencilerimize her konuda destek olup onlara doğru danışmanlık hizmeti vermemize, markalaşmış olan kendi yayınlarımızı kullanmamıza, öğrencilere yaptığımız sınavları doğru yorumlayıp onların gelişimlerini sürekli takip etmemize kısacası yaptığımız işin tüm sorumluluğunu ve gerekliliklerini, işimize duyduğumuz aşkla yapmamıza borçluyuz.